Seçimlere Kalan Süre :

TWITTER FACEBOOK

FACEBOOKTA BİZ

SALİH KARABACAK

Ana Sayfa » SALİH KARABACAK

İyi Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Salih Karabacak, 1965 yılında Eskişehir Çifteler’e bağlı Kadıkuyusu Mahallesi’nde dünyaya geldi.

İlkokula Reşat Benli İlkokulu’nda başlayıp, Çamlıca İlkokulu’nda tamamlayan Salih Karabacak, Seyit Gazi Lisesi’nde başladığı orta öğrenimini de Ahmet Kanatlı Lisesi’nde bitirdi. Üniversite sınavlarında büyük bir başarı göstererek Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Makine Mühendisliği Bölümü’nü kazanan Salih Karabacak, mezuniyetinin ardından Almanya Kassel Wilhelmshöhe Europa College’de Almanca dil eğitimi aldı.

Profesyonel iş yaşamı boyunca Türkiye’nin en büyük şirketlerinde görev alan, bu kuruluşların AR-GE, tasarım, üretim ve pazarlama bölümlerinde yöneticilik yapan Salih Karabacak, Türk ekonomisine, katma değeri yüksek ürün artışına ve istihdama katkı sunan bir isim.

Siyasi hayatına ise Türkiye’nin en yeni ama en hızlı büyüyen ve güçlenen partisi İyi Parti’de atılan Salih Karabacak, kuruluş aşamasında İyi Parti Eskişehir İl Teşkilatı’nda Eğitim ve Teknolojiden Sorumlu Kurucu İl Başkan Yardımcısı oldu.

İleri derecede İngilizce ve Almanca bilen Salih Karabacak, evli ve iki çocuk babasıdır.